تماس سریع ثبت سفارش
telegram icon

مکانیکال سیل پمپ وکیوم آبی

مکانیکال سیل پمپ وکیوم آبی

مکانیکال سیل برای پمپ های وکیوم آبی 

مکانیکال سیل پمپ وکیوم آبی ، مکانیکال سیل در اکثر پمپ وکیوم آبی مایع قابل استفاده است و در ابعاد مختلف می باشد. از جنس فلزات ضدزنگ و دیگر موارد است، هر مکانیکال سیل (فیبر و فنر ) دارای اورینگ های از جنس وایتون Viton می باشد

آب بندی محور (shaft sealing)
بالغ برچندین سال است که نشتی مایعات در امتداد محور پمپ از داخل پوسته با بکارگیری مواد و قطعاتی که مجموعتا بنام پکینگ (Packing) نامیده میشود به حداقل رسانیده شده است مکانیکال سیل برای پمپ های وکیوم آبی.
امروزه نیز علیرغم پیشرفت های روز افزونی که در طراحی پمپهای فرایندی صورت گرفته ولی همواره پکینگها به علت پائین بودن هزینه اولیه و همچنین کاربرد آسان آنها برای اپراتورها در محدوده وسیعی مورد استفاده قرار می گیرند.

طریقه نصب سیل مکانیکی در پمپ وکیوم آبی

آب بندهای مکانیکی (Mechanical seals)

امروزه با توجه به مسائل مربوط به محیط زیست و امکان آلودگی محیط بوسیله نشتی حاصله از پکینگها ودر نهایت تجمع مایع حاصل از نشتی در محیط و همچنین با توجه به این که بروز نشتی در مورد یک سیال خطرناک ،بسیار مضر می باشد لذا در بیشتر موارد بجای پکینگها؛از آب بندهای مکانیکی استفاده شده وبکارگیری آنها روز به روز در حال افزایش می باشد.
مکانیکال سیل برای پمپ های وکیوم آبی

یک آب بند مکانیکی از دو سطح تخت که در روبروی یکدیگر درحال چرخش میباشد تشکیل می گردد.سطح دوار (Rotating Face) بوسیله محور پمپ محافظت می شود در حالی که سطح ثابت(stationary face) بوسیله روبند یا گلند نگه داشته می شود.چون در این نوع آب بندی همواره یک سطح در حال حرکت بوده و سایر سطوح بصورت ثابت نگه داشته میشوند لذا به این نوع از سیستم آب بندی اصطلاحا آب بندی دینامیکی(Dynamic seal) نیز گفته میشود.
دریک آب بند اولیه همواره از ۴ مسیر امکان بروز نشتی وجود داشته که باید آنها را مد نظر قرار داد.
بین دو سطح آب بندی
بین سطح دوار و محور
بین سطح ثابت و گلند
بین گلند و محفظه آب بندی(stuffing box)
شکل زیر را ببینید:

آب بندی سایشی (fretting seals)

محور یک پمپ حرکت های شعاعی و محوری را که به علت تلرانسهای مربوط به یاتاقانها ؛ارتعاشات و همچنین بروز انحراف در محور بوجود می آیندرا تحمل خواهد کرد.علاوه براین چون نگه داشتن دو صفحه در حالت توازی مطلق در آب بند مکانیکی نیز مشکل است این خود به دلیل حرکات صفحات بوده که در اثر عوامل زیر بوجود می آید:
*تلرانسهای مربوط به تجهیزات ونصب
*رشد حرارتی
*عدم هم راستایی در محور ویا کرنش لوله(تغییر بعد نسبی)
برای اینکه صفحات آب بند به موازات یکدیگر نگه داشته شوند؛لازم است تا فنرها با توجه به حرکت محور ،آب بند را تنظیم نمایند.

مکانیکال سیل برای پمپ های وکیوم آبی

>

خدمات ما:

تهیه انواع مکامیکال سیل

تعمیر پمپ وکیوم روغنی

تعمیر پمپ وکیوم

تعمیر پمپ وکیوم خشک
تعمیر پمپ وکیوم آبی
تعمیر بوستر وکیوم
تعمیر بلوئر
ساخت پمپ وکیوم آبی
انواع روغن وکیوم
روغن وکیوم
پمپ وکیوم
روغن پمپ وکیوم

این مقاله را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید